Edip Ayvaz

Bilgisayar

Edip Ayvaz

 

Bu programlar mutlaka bulunmalı. Bir tıklama yüklemeniz için yeterli. Lütfen bütün sayfayı okuyunuz. Burada tanıtılan programların hemen hepsi kendi kullanıldığı alandaki en popüler ve en kullanışlı programlardır. Bazı programların yanında ise nasıl yükleyip, kurup kullanacağınız yazılı o linkleri mutlaka tıklayınız. Bu sayfadaki aradığınız bilgiyi kullandığınız "İnternet Explorer"in üst tarafından "Düzen" bölümünden "Bul" u tıklayarak bulabilir ya da Ana Sayfa'ya dönerek "Site içi arama"ya yazarak erişebilirsiniz.

 

Eğer sigara içiyorsanız lütfen bırakın. Çevremize örnek olalım. Çocuklarımız temiz bir ortamda büyüsün. Bizim kötü alışkanlıklarımızı örnek almasınlar.

BULUNMASI GEREKEN ADRESLER.

ICQ Sırları

Diğer adresleri Adresler linkinde bulabilirsiniz.

Telekom Telefon Rehberi Bağlanın, aradığınız telefon numarasını adresiyle beraber bulun. 

Türk Telekom Fatura Bilgileri Fatura bilgilerinizi, ne kadar borcunuz olduğunu numaranızı yazıp hemen öğrenin.

Türk Telekomikasyon Telefon, internet gibi öğrenmek istediğiniz her şey.

T.C. Kimlik Numarası Sorgulama(MERNİS) İstenilen bilgileri doğru girin size verilen vatandaşlık numarasını öğrenin.

Vergi Kimlik Numarası Sorgulama Vergi Kimlik Numaranızı bu linkten sorgulayabilirsiniz.

Yargıtay Hukuk konusunda öğrenmek istedikleriniz.

Pasaport - İstanbul Emniyet Müdürlüğü. Online Pasaport müracaatı yapabilirsiniz.

Turizm Bakanlığı Türkiye hakkında, her köşe bucak öğrenmek istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Hukuk-Kanunlar Alfabetik sıra ile ücretsiz olarak tüm kanunlar.

İnternet Vergi Dairesi İnternet vergi dairesinden mutlaka yararlanın.

Karayolları Karayolları haritası, yol durumu. TCDD Demiryolları Locomotive müzesi, tarifeler. Tren saatleri.

Turizm, gezi, oteller, turistik yerler.

Sürücü Ceza Puanı - Emniyet Genel Müdürlüğü. - Türkiye Barolar Birliği - e-Türkiye

İgdaş  -  İski  - Türkiye Büyük Millet Meclisi - Anayasa Mahkemesi - Başbakanlık - Resmi Gazete

Askerlik   Askerlik yoklamanızı telefon ve posta ile yapabilirsiniz.

Oyumu Nerde Kullanacağım? - Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı

SSK Maaş Bilgisi   -  Emekli Sandığı   SSK Ve Emekli sandığı emekli maaşınız ve tazminatınızı hesaplayın.

Başbakanlık bilgi sistemi Her konuda bilgi alınabilecek Başbakanlık bilgi sistemi.

Meteoroloji Hava tahmini, merkezlerde hava durumu, uydu görüntüleri

Tüketici şikayetleri - Tüketiciyi koruma derneği - Tüm yasal mevzuat

Sayısal Loto - Şans Topu - Milli Piyango Sonuçları  İkramiyenizi öğrenmek için sadece biletinizin numarasını yazmanız yeterli.

T İ G E M - Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü: - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü - EGO Genel Müdürlüğü

T.C. Çevre Bakanlığı: - T.C. Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü

Forumlar ve konuları: Cep telefon - Uydu cihazları, yazılımları

 
 

Programlar ve Nasıl Kullanılacakları Hakkında Bilgiler.

Online Antivirüs Temizleme

 

Online Antivirüs Housecall veya Online Antivirüs Panda - BitDefender Free Online Virus Scan. - Kaspersky - Bağlanın ve anında PC'nizi test ettirin. Tek yapacağınız e-mail adresinizi ve bulunduğunuz ülkeyi yazacaksınız. Bilgisayarınıza kısa bir yükleme yaptıktan sonra test işlemi başlayacak. Bilgisayarınızda bulunan programların bulamadıklarını buluyor. Panda, Outlook Express'te "Silinmiş Öğeler'de" bulunan virüslü iletiyi buldu ve dezefenkte etti. Housecall ise bulamadı. Housecall bilgisayar içindeki virüs ve trojanları her zaman buluyor ama Outlook Express içindeki virüsü bulamadı. Siz gene de her ikisine de taratın. Birinin bulamadığını diğeri buluyor. Temizlemese bile size yerini söylüyor. Housecall'da Oto Clean seçeneğini işaretleyip öyle taratın. Bulduğu dosyaları temizleyemezse silme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Başlıca Antivirüs Site Adresleri: avast, -  F-Prot (Frisk), Panda, Norton- Symantec, F-Secure, PC-cillin, Trend Micro, KasperskyAVG Anti-Virus AVG Free linkinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki Casus Programları Temizleme

Ad Aware Bu program bilgisayarınıza sızan kötü amaçlı casus programları temizler. Bu linkten ücretsi sürümünü yükleyebilirsiniz. Güncellemeleri mutlak yapın. Dilerseniz Professional ücretli sürümünü edinin.

Microsoft Windows AntiSpyware: Microsoftun bu ücretsiz programını yükleyebilirsiniz. Çok iyi sonuçlar elde ediyorsunuz.

Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı: Her ay güncellenen bu küçük program kurulum gerektirmeden bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımları buluyor. Her ay bu sayfadan yeni sürümünü indirip bilgisayarınızı denetleyin. Yükle butonuna tıklamanız yeterli. İsterseniz farklı dilelrdeki sürümünü de seçip kullanabilirsiniz.

Spy Bouncer Bu program bende Ad Aware'nin bulup da silemediği casus programları başarı ile sildi. Burada bulunan demo programı yükleyin. Kurulumdan sonra taratın. Casus programları buluyor ama temizlemek için register etmeniz gerek. Tabii bunda da update etmeyi unutmuyorsunuz.

SpyKiller

ICQ 7

ICQ Pro 2003b

Download ICQ Tıklayın ve ICQ Pro 2003b yüklemeye başlayın. En son versiyonu. ICQ Plug-In Center Burayı tıklayarak ICQ için gereken her şeyi ilave edebilirsiniz.

ICQ Lite 5

ICQ Download Sayfasından dilediğiniz dili seçerek yükleyebilirsiniz. Bu sürümü MSN Messeneger alternatifi olarak çıkartıldı. Kullanımı ICQ Pro 2003b sürümüne göre sınırlı. Tek iyi yanı Türkçe olması. İngilizce bilmeyenler için kolaylık. Ben gene de ICQ Pro 2003b den sakın vazgeçmeyin diyorum. Hatta bunu kuracağınıza ICQ2Go'ya bağlanıp ikinci numarayı açabilirsiniz. Tek yapacağınız sayfada ICQ2Go Java linkine tıklayıp açılan programda 2. numaranızla online olmanız.

ICQ BİLGİLERİ ICQ 7 ve diğerleri. Tıklayın ve ICQ hakkında her şeyi öğrenin. Artık çok iyi bir kullanıcı olacaksınız.

Unuttuğunuz ICQ şifrenizi almak için Numaranızı yazmanız yeterli. Mail adresine gönderiyorlar şifrenizi. Bu yüzden icq de infonuza her zaman doğru mail adresinizi yazın. Ve mutlaka yazın.

JAVA Microsoft Windows XP için JAVA Uygulamaları.

Windows XP  ile Özellikle oyun sitelerinde bazı oyunları oynayabilmeniz için Bu programları yüklemeniz gerekmektedir. Microsoft'un kendi sitesinden indirip kurun. MSJVM Microsoft VM 1.0a için Tanı Aracı Türkçe Bu linkten isterseniz dil seçeneğini değiştirebilirsiniz. Bu eklentileri de kurmanız tavsiye edilir. Microsoft J# Browser Controls Version 1.1 - Java Language Conversion Assistant 2.0 English
Java.com Bu link Java.com linkinden yüklemenizi sağlar. Bu linki tıklayın dosyayı indirin ve kurun. Java sorununuz biter.

Adsl Kurulumu

Adsl modem kurulumu hakkında bilgiler. Öğrenmek için tıklayın.

GetRight

GetRight Sitesine bağlanıp kendiniz istediğiniz seçeneği seçip Programları yükleyin

GetRight® Professional 6.3b - GetRight® Professional

GetRight® 5.2d en son versiyonu.  Download GetRight (Link 1)  Download GetRight (Link3)   Diğer Linkler Tam 15 Link.

GetRight® 5.2d - 3.2 MB for Windows95/98/Me/NT/2000/XP

GetRight Neden Gerekli? İnternette Download yaptığınız anda hattınız koparsa tekrar bağlandığınızda program kaldığınız yerden devam eder. En baştan başlamanız gerekmez. Sadece bir tıklamanız programı yüklemeniz için yeterli olacaktır. Kurulum bittikten sonra üstten "TOOLS" menüsünden  GetRight Configuration'dan gerekli ayarları yapabilirsiniz. Programı Türkçe veya başka bir dile çevirmek istiyorsanız bu sayfadan gerekli dosyayı indirip üstüne kurun.

Download Hızınızı Artırın:

Bildiğiniz gibi bazı siteler çok yavaş. Bunu hızlandırmanın bir yolu küçük bir ayardan geçiyor. Dosya inerken Getright penceresi üzerinde Options tıklayın. SEGMENTED (Accelerated) Downloading yazan yeri seçin.  Burada hızlandırma seçeneklerini göreceksiniz. (2-Two 3-Three 4-Four) Burada 4-Four seçerek Download hızınızı dört katına çıkarabilirsiniz.

FlashGet

Flash Get Bir popüler Download programı daha.

Yüklemek için tıklayın: Link 1 FlashGet 1.82 - Classic Version: Link  FlashGet 1.73

Gozilla

GoZilla   Bir Download programı daha. İnternette hattan düştüğünüzde dosyalarınızı kaldığı yerden başlatır.  License: Free
GoZilla:  Download Now Link1 - Download Now Link2 - Download Now Link3

Adobe Reader

Adobe Reader 9.3 Türkçe Ücretsiz Sürümü

Bu yeni sürümde PDF dosyalarından tüm metini alıp Word'e hatta Not Defteri'ne dahi kopyalayıp yapıştırabiliyorsunuz. Böylece PDF üstündeki metinlerle kolayca çalışıp, üstünde değişiklik yapabiliyorsunuz.

Adobe Reader 9.3 Türkçe Programını Yüklemek İçin Tıklayın -  Windows XP SP3 içindir. Diğer işletim sistemlerini ve eski sürümleri bu sayfadan seçerek yükleyebilirsiniz: İşletim Sistemi ve Dil Seç.

Windows 98 - 98SE Türkçe için sadece Adobe Reader 6.02 sürümünü yükleyip kullanabilirsiniz.

Daha kapsamlı çalışmak istiyorsanız Adobe Acrobat Professional Yükleyin. 30 gün deneme süreli ve satın alma seçeneği var.

 

Microsoft Reader: 

 

Microsoft Reader Yükle: Lit uzantılı olup, kitap olarak sunulan dosyaları açabilmemiz için gereken bir program. Bu program Microsoft tarafından verilmekte olup tamamen ücretsizdir. Programı arka planda çalışır. Amacı E-Kitap için yazılmış dosyaları okumayı sağlamaktır. PDF uzantılı dosyaları okumak için kurduğumuz Adobe Reader veya Adobe Acrobat gibi, LİT uzantılı dosyaları okumamız için bu program gerekli.  Bu sayfadan istediğiniz dilleri seçerek yükleme yapabilirsiniz.

 

Windows Live Messenger 2009 Sürüm 14

Aşağıdaki dosyayı yükleyip çift tıklayın. Kurulum başlayacaktır. Kurulumun gerçekleşmesi için internet bağlantısının olması gerekiyor.

http://download.live.com/?sku=messenger

http://download.microsoft.com/download/9/B/5/9B5F7E2B-6AE8-447C-8301-1ABC77A9E5FB/tr/wlsetup-custom.exe

İşte! Yeni kuşak MSN® Messenger. Download

Messenger ile ilgili sevdiğiniz her şeye (kişi listeniz, ifadeleriniz ve arkadaşlarınıza anında erişim) ek olarak, bağlanmanın ve fotoğraf (ve başka şeyler) paylaşmanın yeni müthiş yolları var. Her zamanki gibi, Messenger'ı karşıdan yüklemek ve çoğu özelliğini kullanmak ücretsiz.

Bilgisayardan Bilgisayara Arama

Düşüncelerinizi dile getirin: Bilgisayardan Bilgisayara Arama kullanarak yüksek kaliteli sesli konuşma yapın. Ücretsiz.*

Daha da iyi görüntülü konuşmalar
Görüntülü telefonların olduğu eski bilim kurgu filmlerini hatırlıyor musunuz? İşte yeni Messenger size tam bunu sağlıyor, hatta daha iyisini: canlı, tam ekran (640x480) video.**

Paylaşım Klasörleri
Bir dosyayı kişinin adına sürükleyin. İşte bir Paylaşım Klasörü oluşturdunuz. Artık siz veya kullanıcınız istediğiniz zaman klasördeki dosyaları alabilirsiniz; biriniz çevrimdışı olduğunda bile.

İki yönlü, süper güçlü adres defteriniz
Windows Live Contacts ile, kişileriniz bilgilerini güncelleştirdiğinde, bilgiler Messenger adres defterinizde de değiştirilir. Anında. (Windows Live Mail adres defteriniz de güncelleştirilir).

Yakında: Yahoo! arkadaşlarınızla da konuşacaksınız
Dünyanın en büyük anlık ileti ağı daha büyük ve daha iyi olmak üzere!  Yahoo! Messenger with Voice kullanan arkadaşlarınızla da yakında konuşabileceksiniz.  Ne zaman çevrimiçi olduklarını görebilecek ve Windows Live Messenger'dan doğrudan iletişim kurabileceksiniz.

*Sizin ve aradığınız kişinin Messenger'ı yüklemiş ve uyumlu   mikrofon ile hoparlör veya kulaklık sahibi olmanız gerekir

**Sizin ve kişinizin uyumlu Web kamerası, mikrofon, hoparlör veya kulaklık ve yüksek hızlı Internet erişimi sahibi olmanız gerekir

†Alıcıların hareketli hizmet sağlayıcısına ücret ödemeleri gerekebilir.

 

Download

 

Ayrıntılı Bilgileri okumak için - Özellikler

 

Messenger Plus! Live

 

Messenger Plus! Live Download Dikkat Sponsor Programlarını sorduğunda kurmamanız tavsiye olunur.

 

MSN Messenger Services

 

MSN Messenger 7.5 Full Türkçe Sürüm

 

Türkçe Full Sürümünü Yükleyin - Webden MSN Messenger'a Bağlanmak için tıklayın

 

MSN Messenger Services Hotmail adreslerine gelen mailleri kontrol edebilir listenizde bulunan arkadaşlarınızla chat yapabilir sesli konuşabilir ve dosya alışverişi yapabilirsiniz. Arkadaşınızı listenize eklemek için sadece onun hotmail adresini ekle bölümüne girmeniz yeterli. Dil seçeneğini Türkçe seçin. İlave edilen telefon programı sayesinde listenizdeki arkadaşlarınızla sesli konuşabilirsiniz. Eğer listenizde ortak arkadaşlarınız varsa onları tek pencere içine davet edip aynı anda hepsiyle birlikte ortak yazışabilirsiniz. Ayrıca Net2Phone desteği sayesinde USA ve Canada'da (şimdilik bu iki ülke tarafından konuşulabiliyor.) yaşayan listenizde dostlarınız varsa onlar hatta olmasalar dahi adlarına tıklayarak, normal telefon numaralarını çevirerek istediğiniz kadar mikrofondan konuşabilirsiniz. Karşı taraf normal telefondan konuşur. Size sadece internet ücreti gelir. Karşı tarafa ise bir ücret gelmez. Diğer ülkelerdeki ve Türkiye'deki dostlarınız ile onlar hattayken sesli konuşabilirsiniz. Kamera açtığınızda birbirinizle tam ekran görüşebilir ve aynı anda mikrofon-hoparlör aracılığı ile görüşme yapabilirsiniz.

 

Webden MSN Messenger'a Bağlanmak için tıklayın

 

Messenger Plus

 

Messenger Plus - MSN'nize yeni eklenti ve görünümler kazandırın.

Download SweetIM here :  MSN ses ve göz kırpma eklentileri. MSN Messenger 6 ve üstü versiyonlar gerekmektedir.

 

MSN Messenger'a Simge eklemek

 

Bilgisayarın içinde, istediğiniz bir yerde "MSN Simgeleri" diye bir klasör açın. Sonra size gönderilen bu simgelere sağ tıklayarak "Resmi Farklı Kaydet" Seçeneğini tıklayarak, bir ad verip açtığınız "MSN Simgeleri" Klasörüne gönderin. Daha sonra MSN Messenger açarak, simgeleri gönderdiğiniz pencereden "Diğer..." seçeneğini tıklatarak "Oluştur..."u seçin. Buradan "MSN Simgeleri" Klasörünü bularak içindeki simgeleri tek tek alacaksınız. Biraz zahmetli gibi görünüyor ama sonuç uğraşmaya değer. Bir diğer seçenek de arkadaşınızın gönderdiği simgelere sağ tıklayarak "Ekle" deyin. Artık o simge sizde.

 

DİKKAT: MSN Messenger Services Windows XP içinde sürümü 4.7 olarak geliyor. Windows XP içindeki programdan ayrı, bu sürümü de kurabilir iki programı aynı anda online yapıp kullanabilirsiniz. Bu en yeni sürümü olan 7.5 versiyonu.  Bu programın dil seçeneği Türkçe'dir. Türkçe yüklemek istemeyenler  Dil Değiştir sayfasından  istediğiniz dil seçeneğini işaretleyerek alt bölümdeki OK tıklayın. START DOWNLOAD ı tıkladıktan sonra yükleme başlar. Sizdeki MSN yi kaldırmadan üstüne kurarsanız güncellemiş olursunuz. Bu adrese bağlanıp siz  de istediğiniz işletim sistemini seçip yükleyebilirsiniz. Bir Sürüm Seçin Bu sayfa Türkçe dil sürümü içindir. Daha Fazla Bilgi. Msn Messenger'a yeni simgeler eklemek için tıklayın.

Windows 95 ve Windows NT4, MSN Messenger'ın en yeni sürümünü, MSN Messeneger 7.0 desteklemez.
Windows 95 kullanıyorsanız, lütfen MSN Messenger 5.0'ı yükleyin.
Windows NT4 kullanıyorsanız, lütfen MSN Messenger 5.0'ı yükleyin.

 

 

Skype

Skype: Görüntülü ve sesli konuşmak için İngilizce bir program. MSN den sıkıldım diyenler kurabilir. ICQ gibi arkadaş arayıp bulma özellikleri var. Unutmayın iletişim kurmak için kullandığınız programların karşı tarafta da olması gerekiyor.

Download Skype

You need a PC running Windows 2000 or XP. The new video feature requires Windows XP.

 

Winamp - Winamp Media Player 5.58 Download (Full Version) - Türkçe Menü

 

Winamp 5.58 Full - Winamp Media Player Free 5.58 Download (Full Version)

 

Winamp 5.58 Pro Winamp'ın bu yeni sürümünü yükleyebilirsiniz. Winamp 5.57 programını ister "Winamp Modern" isterseniz "Winamp Classic" görünümleri ile kullanabilirsiniz. Bu yeni sürüm ücretsiz olmasına rağmen (şifresini girdiğinizde full olarak kullanabiliyorsunuz) oldukça maharetli. Aşağıdaki tüm işlevleri başarı ile yerine getirmekte. Kurulum sırasında 4 seçenek sunmakta Winamp Toolbar vs vs gibi. Bu seçeneklerdeki işaretleri kaldırıp kurmayabilirsiniz.

 

Winamp 5.58

 

Pro sürümünde 48 x Burning ve 16 x Ripping yapabiliyorsunuz. WMA formatına çevirebiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi artık filmleri de Winamp ile seyredebiliyoruz. Winamp 5.57 kurduğunuz zaman, eski sürümün üstüne kurmamız yeterli. Ayrıca üst bölümden View / "Media Library"den sol taraftan "Shoutcast TV" açarak Music, Web Cam, Non Stop adult veya porno Filmler izleyebilirsiniz. Bu seçeneği kullanmak için önce Winamp'ı açın. Sol üst File bölümünden "Add Media to Library" seçeneğini tıklatın. Açılacak yeni pencerenin sol tarafında "Internet TV" tıklatın. Sağ pencereye gelecek olan linkler içinden istediğiniz birini seçerek izlemeye başlayın.

Winamp 5.57 Programında bulunan "CD Ripping" özelliği ile Audio CD leri MP3 formatına çevirebilirsiniz. Bu işlevi çalıştırmak için "Media Library" Penceresini açın. Audio CD sürücüsünü seçin. (CD D:, veya CD E:) CD leri MP3 formatına çevirmek için pencerenin alt bölümünde bulunan "Rip" butonuna tıklayın. "Rip all tracks" seçeneğini tıklayarak, tamamını bir kerede, ard arda MP3'e çevirin. Size başka şeylerle oyalanmak kalıyor. Program kendi tüm CD yi bitirene kadar çalışıyor. Tel tek yapmak isterseniz, Rip butonundan, "Rip selected tracks" seçeneğini tıklayın. "Rip" butonundaki "CD ripping preferences" seçeneğini tıklayarak gerekli ayarlarınızı yapın.

 

Ayarlar:

 

Bu seçeneği kullanmak için Winamp 5.0 ve üstü versiyona sahip olmanız gerekmektedir.

 

1.- Winampı açtıktan sonra sol üst köşeden File / Add Media to Library tıklayın.

2.- Açılacak pencerede Sol taraftan CD sürücünüzü seçin ve Audio CD yi koyun. Sağ pencerenin altından "Rip" ve sonrada "CD Ripping Preferences" butonuna tıklayın.

3.- Açılan pencerenin sol yanından "CD Ripping" seçin.

4.- Sağ pencerenin üst bölümünden "Encoder"e gelin. Burada "Encoding Format"ı "Mp3 Encoder v1.2" yapın. "Mp3 Encoder Options"da Mode" ayarlarını "CBR" veya "VBR default" yapın. (CBR yeterlidir).
"Bitrate" ayarını "192 kbps" yapın. Bunun altındaki ayarlar kaliteyi düşürür.

5.- Üst Bölümden "Ripping" seçeneğine gelin. Eğer Winamp Pro kullanıyorsanız Maximum hızı 16x veya Unlimited yapın. Kullandığınız versiyon Winamp Pro değilse bu seçenek 2x olarak kalacaktır. Biraz yavaş olsa da  sonunda işleminiz gerçekleşecektir.

6.- Üst Bölümden "Output File Settings" seçeneğine gelin. "Browse"den mp3 lerin kaydedileceği yeri gösterin. Albüm, Sanatçı gibi adları da diğer pencerede gösterdikten sonra bu pencereyi kapatarak tekrar "Media Library"ye gelin.

7.- CD Sürücünüze Audio CD yi koyun. Rip / Rip all tracks butonlarına tıklayarak 10-15 dakika içinde mp3'lerinizin kendiliğinden hazırlanmasını bekleyin. İsterseniz "Rip selected tracks"i seçerek sadece bir şarkının mp3'ünü yapabilirsiniz.
 

"Media Library" penceresinde bulunan "CD Burn" seçeneği ile CD-R sürücünüzü seçerek CD'lerinize kayıt yapabilirsiniz.

Winamp 2.91 Versiyonu: Winamp'ın 2 'li sürümlerinden vazgeçmek istemeyenler için.

Exa Sistem 6 Dilde Sözlük

Türkçe - İngilizce - Almanca - Fransızca - İtalyanca - İspanyolca

Sözlük Türkçe sözcüklerin Türkçe - İngilizce - Almanca - Fransızca - İtalyanca - İspanyolca karşılıklarını verdiği gibi, söz konusu diller arasında çapraz( örneğin Fransızca İspanyolca gibi) sözlük olarak da kullanılabilir. Alt bölümde aynı ICQ gibi reklam bannerleri olduğu için program ücretsiz.

Sol taraftaki butonlardan çeviri yapmak istediğiniz dili, sağ üstteki dil seçeneklerden de hangi dile çevirmek istediğinizi seçiyorsunuz. Programı Yükle 

Bu sayfada ayrıca işinize yarayacak başka ücretsiz programlar da bulunmakta: CDTakip | EXAPlus | Veresiye | Poliçe Takip | Kasa Defteri | EXARadyo

 

 

Audio Ripping Programı - Audio - Wav - Mp3 çevirici - Ses Kaydedici

 

Audacity

Kasetlerinizi, Plaklarınızı, mp3 çalar ve diğer ses aygıtlarından kayıtlarınızı bilgisayara aktarmanız için ücretsiz çok güzel bir program. Dilerseniz mikrofonunuzdan da kayıt yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler sadece, cihazınızın ara kablosunu bilgisayarınızın "Line In" ses girişine takın. Programı açtığınızda ana pencereden kaydın nerden yapılacağınız gösterin. Microphone veya Line in.  Üst bölümdeki Edit/Prefereces bölümünden ayarlarınızı yapın. Örnek olarak Stereo seçeneğini seçin.

Audacity programı sayesinde kasetlerinizi bilgisayara kaydedebilir, ayrıca CD''den ses kaydı da yapabilirsiniz. Ama bunun için stereo jack tipi bir ses kablosuna ihtiyacınız var. Kablonun bir ucunu teybin ses çıkışına eğer yoksa kulaklık girişine, bir ucunu da ses kartınızın Line In veya Mic. girişine takın. Daha sonra REC tuşuna basarak kaydı başlatın.

Audacity Ana Sayfa

 

Musicmatch Jukebox Basic 10

Musicmatch Jukebox 10

Audio CD'lerinizi MP3 formatına çeviren ücretsiz harika bir program. Aynı zamanda şarkılarınızı da dinleyebiliyorsunuz. Mutlaka yükleyin. Musicmatch Jukebox 10

System Requirements Pentium Class 300 MHz processor or better (1 GHz recommended), Windows® XP (including Media Center Edition), 250 MB hard drive space (500 MB recommended), 128 MB RAM, Microsoft Internet Explorer 6.0 or later with SP1. Download the latest version of Internet Explorer for free

Play, Rip & Burn MP3s and CDs Create and share music playlists with friends Transfer music to portable devices Free LAUNCHcast Radio
Buy music downloads - over 1 million song catalog Access Yahoo! Music Unlimited

Musicmatch Jukebox 10

Not. Bakınız Winamp 5.58

Ahead Nero 8 Ultra Edition

Nero CD lerinizi kaydetmek için kullanılan en popüler program. Nero Ultra Edition tüm Nero programlarını içerir. Sık sık bu sayfayı ziyaret ederek sürüm yenileyin. Nero yükleme sayfasından istediğiniz sürümü yükleyebilirsiniz. Nero Download Sitesi  

Nero 8 Türkçe: Version 8.3.6.0 Download

Trial Period 15 Days after installation

File Size185 MB (194.029.432 bytes)

Nero 8 Ultra Edition: Nero 8 sürümünü istediğiniz dili seçerek yükleyebilirsiniz

Ahead Nero 7

Nero 8 Sürümünden sorun yaşayanlar veya Win 98 ve Millenium yüklü bilgisayarlar Nero 7 sürümünü dil seçip yükleyip kurabilirler. Bunun için yüklü olan Nero sürümünü önce kaldırıp sonra yüklemek gerekmektedir.

Nero 7 Türkçe: Version 7.2.7.0 Download

File Size 135 MB (141146440 bytes)

CloneCD - CloneDVD

Slysoft CloneCD CloneCD Kopya korumalı CD'leri kopyalayan en iyi program. Sadece CD Kopyalayabilirsiniz. Image dosyası oluşturup, isterseniz daha sonra kopyalamak için de bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Slysoft CloneCD sayfasından, CloneCD veya CloneDVD linklerine tıklayarak en son sürümlerini yüklemeyi başlatın.

ImTOO Converter: ImToo programları her türlü müzik, video ve cep telefon (3gp) dosyalarını istediğiniz formata çevirir. Mpeg, Wav, Avi, Mp3, Mp4, Wma Ogg, Aac, 3gp, iPod, CD Ripper, Audio Converter, Music CD Burner vs vs. Aşağıdaki linkten size gereken programı seçip kurun. 3-4 programı birden kuracağınızdan eminim.

ImToo Programları Download Sayfası

Audiograbber CD-Ripper for Windows

Audiograbber Müzik CD lerinizi MP3 Yapın.
Company: Audiograbber
Version:
Audiograbber 1.83 build 1
File size: 1.6 MB
Clock This Download
License:
Freeware
Minimum requirements: Windows 95/98/NT/2000/XP
Uninstaller included?: Yes
Language files: Turkish
Audiograbber:  Download

 

DİKKAT! GSM Cep telefon mesajlarınızı günün her saatinde SMS MESAJ adresinden atabilirsiniz. Tıklayın.

Pal Talk

Pal Talk Mutlaka Yükleyin Dünya'nın her yerindeki tanıdıklarınızla internete bağlıyken sınırsız konuşun. Özellikleri: mesaj atabilirsiniz, chat yapabilirsiniz. İstediğiniz sayıdaki kişiyle sesli konferans yapabilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki bir oda bulup orada dünyanın her yerindeki kişilerle sesli veya yazılı görüşebilirsiniz. Aynı anda sesli konferans yaptığınız kişilerle yazışabilirsiniz. Kendinize bir oda açıp arkadaş beklersiniz. License: Free

Yahoo Messenger

Yahoo Messenger - Yahoo Messenger 6.0 Yahoo'dan gelen maillerinizi haber verir ve listenize aldığınız arkadaşlarınızla chat yapabilir mesajlaşabilirsiniz. Yeni sürümüne telefon ve kamera programı ilave edildi. Görüntülü ve sesli harika sohbetler yapabilirsiniz. Bu güzel programlar sayesinde hepsini kurmak zorunda kalıyoruz.

Microsoft XP kullananlar dosya alışverişi için "Messenger/Preferences/File Transfer" sağ pencereden her iki Browse butonuna da basarak yer gösterin. Çünkü XP bu dosyaları C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Yahoo! Messenger\kullanıcı adınız\receive klasöründe görünmez olarak tutuyor.  Klasörleri ikide bir görünür yapmamak için daha kolay ulaşacağınız farklı yerlere gösterin. Her iki Browse penceresi için Örnek:
D:\Download dosyaları\Yahoo! Messenger\kullanıcıadınız\receive
D:\Download dosyaları\Yahoo! Messenger\kullanıcıadınız\shared

Yahoo Mail

Yahoo Maillerinizi "Outlook Express"ten alın. Burayı tıklayarak mutlaka okuyun. Buradan mail adresi aldığınızda aynı zamanda  http://geocities.yahoo.com dan WEB alanına sahip oluyorsunuz. Size ücretsiz 15 MB tutarında WEB alanı veriyorlar. Hemen sayfalarınızı hazırlayın ve sitenizi inşa etmeye başlayın.

Bilgisayarınızdaki Çöpleri Temizleme ( Gereksiz Dosyalar )

Bilgisayarınıza Bahar Temizliği Bilgisayarınızdan lüzumsuz dosyaları yani çöpleri temizlemek için.

Antivirüs Programları Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz. F-Prot ve Diğerleri.

Antivirüs F-Prot  KURULUMU Harika bir virüs ve trojan temizleme programı. Mutlaka okuyun ve kurun.

Winzip

Winzip Pro 11.1 Mutlaka bulunması gereken programlardan biri daha dosya sıkıştırmak için. Kurulum esnasında Winzip Classic seçeneğini işaretleyin. Dosya sıkıştırma programı olan Winzipi kullananlar zaman zaman bu basit programı kullanamamaktan şikayet etmekteler. Bu programı nasıl kullanacağımızı öğrenmek için tıklayın.

Winzip Pro 11.1 Yüklemek için Tıklayın. Windows 98, Me, 2000, NT 4.0 or XP.

Winrar

WinRAR 3.80 Bir başka popüler dosya sıkıştırma programının İngilizce sürümü. Winzip gibi kullanılıyor. Kendi .rar uzantılı dosyalara ilaveten .zip ve .tar dosyalarını da açmakta. Bilgisayarda bulunması gereken bir program. Programın bu sayfasından dilediğiniz dil seçeneğini seçebilirsiniz.

WinRAR Türkçe: Programın orijinal Türkçe sürümü. Turkish  

Winrar 3.80 Türkçe Versiyon -

DİKKAT! GSM Cep telefon mesajlarınızı günün her saatinde SMS MESAJ adresinden atabilirsiniz. Tıklayın.

Web Ferret

Web Ferret Aradığınızı yazın en az 500 site bulsun. Siz ayarlarını çoğaltıp daha da çok buldurabilirsiniz. Olmazsa olmaz bir program daha.
Company: FerretSoft
Version: 5.0
File size: 576K
Approx. download time: about 1 min. at 56 kbps; Clock this download
License: Free
Minimum requirements: Windows 95/98/NT/2000/Me
Uninstaller included?: Yes
Limitations: Adware

Download Now Web Ferret

Zone Alarm

Zone Alarm Kendinizi Hackerlardan koruyun. En iyi koruma programlarının başında geliyor. Zone Alarm Pro Ücretlidir. Altta bulunan İkinci "Zone Alarm"ı tıklayın ve yükleyin. Bu programı yükleyip kurduktan sonra size her program açışta ve bağlanışta devreye girerek onayınızı alıyor. Bu biraz can sıksa da korumadaki başarısı buna değer. Bu türdeki en iyi programların başında geliyor. Saldıranın IP numarasını size söylüyor. O kişiyi tanımasanız bile bu numarayı bir yere not edin. Hangi İnternet Servis Sağlayıcısından (İSS) bağlandığını öğrenebiliyorsunuz. Her İSSnin ayrı bir bağlantı yani IP numarası vardır. Önce hangi İSSden bağlı olduğunu öğrenip daha sonra bunu o İSS ye bildirerek haklarında gereken işlemi yaptırabilirsiniz. Çoğu İSS bu konuda gerçekten çok titiz davranıyorlar. Önce o kişileri uyarıyor, daha sonrada İnternet bağlantılarını kesip sistemlerinden atıyorlar.
Download ZoneAlarm Free

MusicPro Süper bir site Tüm müzik ve Multimedia programları. My Music Page

Babylon

Babylon: Çevirmen. Yapacağınız her türlü yabancı dilden çeviriler için çok kullanışlı bir progam. Babylon yani Çevirmen. Programı kuruyorsunuz, çevirisini yapmak istediğiniz kelimenin üstüne tıklıyorsunuz ve size istediğiniz dilde anında çevirisini yapıyor. Bir çok dil seçeneğini aynı anda kullanabiliyorsunuz. Babylon Programının kurulumu ve kullanımı hakkındaki ayrıntılarını öğrenmek için tıklayın. License: Free

 

MSN Oyun Sitesi

MSN Gaming Zone Her türlü oyunu oynayabileceğiniz bir site hemen kaydolun.

Size Gereken Programlar

Download Bağlanın aradığınız programı yazın. Hemen bulsun ve yüklemeye başlayın.

Windows Updates Sitesi Bilgisayarınızdaki tüm Windows programlarını güncelleyin. Sayfaya bağlandıktan sonra Ürün Güncellemelerini tıklayın. Bilgisayarınızı kısa bir süre inceliyor ve hangi programlarınız eksik veya eski sürümse onları tespit ettikten sonra seçenekleri size sunuyor. Siz dilediklerinizi seçip, olmayanları kurup ya da eskileri yenilemekte serbestsiniz. Burada herhangi bir setup, exe veya kur dosyası ayrıca size yüklenmiyor. Bütün yükleme bu site tarafından yapılıyor. Kurulum işlemi süresi programın boyutuna göre değişebiliyor. Sadece sizin seçtiğiniz programların lisans sözleşmelerini kabul etmeniz yeterli. Buradaki tüm programlar ücretsizdir.

Microsoft Download Sitesi İhtiyaç duyulan Windows programları.

Türkçe Ekran Koruyucu - Çiçek resimleri - Masa üstü resimler ve ekran koruyucular

İngilizce-Türkçe Sözlük - Türkçe-İngilizce Sözlük

Atom Time Bilgisayarınızın saat ayarını yapmak için. şaşmaz en doğru bir saate sahip olursunuz.

Çocuk sitesi - Çocuk Sitesi Barbie - Çocuklar bu siteden çıkamaz: Disneyland sitesi  - Çocuklar Barbie ve Disney'e mutlaka bakın.

Greetings Card - Animated Musical Greeting Cards - Spirit Card - Sevdiklerinizi hatırlayın onlara kart gönderin.

Güller Gül sevenlere.  Türk Mankenler - Sadece Hanımlara - Yemek Tarifleri - Yemek Tarifleri 2

MP3

MP3 - Müzik

Bu linkten her türlü müzik programı, notalar, şarkı sözleri ve full mp3 adreslerini bulabilirsiniz.

Şarkı Sözleri

Yabancı Şarkı Sözleri Güzel bir site. En alttaki alfabetik sırayla sevdiğiniz sanatçıları bulun. Binlerce şarkı sözü.

Türkçe ve Yabancı Şarkı Sözleri: Hemen hemen aradığım her şarkı sözünü buluyorum.

Real Player

RealOne Player İnternet'te Müzik ve film seyretmek için. Yüzlerce radyo istasyonundan istediğiniz türü seçin ve dinleyin. RealOn Playerin ücretsiz olanını yüklemek için "Download RealOne Player"e tıklayın. İsterseniz bu sitede "Real Jukebox"ı da yükleyebilirsiniz. Bu program Audio CD lerinizi ve MP3 lerinizi de çalabilen bir programdır. Ayrıca geniş bir radyo istasyon listesi beraberinde geliyor. Dünyanın dilediğiniz bir ülkesinden, dilediğiniz tür müzik çalan bir radyoyu seçerek dinleyebilirsiniz.  Eğer Winamp var diyorsanız yüklemeyin. RealOn Player ücretsiz linkine ulaşmak için tıklayın.

Outlook Express

Outlook Express  Öğrenmek istediğiniz en önemli şeyler. Mutlaka tıklayınız.

Adresler

Adresler Tıklayın ilgilendiğiniz konudaki sitelerde sörf yapın.  Bu sayfada olmayan onlarca adres. 

Windows Media Player Türkçe - 11, 10  ve 9 Serileri

Windows Media Player Yükleme Merkezi Yüklemek istediğiniz "Sürümü ve Dili" seçin.

Windows Media Player 11 Programın bu versiyonunu yüklemek için Windows işletim sisteminiz yasal kopya olmalı ve Service Pack 2 yüklü olmalıdır.

Windows Media Player 10 (Windows XP için)

En son sürümü olup istediğiniz video, mpeg vs gibi filmleri veya Mp3 ve midi vs gibi ses dosyalarını çalma özelliğine sahip. Eğer bu programı yüklerseniz (eski sürümleri zaten bilgisayarınızda Başlat/programlar/Donatılar/Eğlence/Windows Media Player altında bulunmakta) başka bir film oynatıcı program yüklemeniz gerekmez. İnternet'te dolaştığınızda çoğu film ve videolar bu program otomatik açılarak seyredilir. Radyo özelliği sayesinde İnternet'te radyo kanallarını dinleyebilirsiniz. Program oldukça güzel bir görünüşe ve sesleri dinlerken çok güzel animasyonlara sahip. Eğer yüklemeye karar verirseniz  Windows Media Player Yükleme Merkezi tıklayın. Gelen sayfada kullandığınız işletim sistemini belirttikten sonra alt bölümde Türkçe kurmak istemeyenler dil seçeneğini "Dil Seçin" penceresinden değiştirebilirler.  Türkçe Sürümü için tek tıklamanız yeterli. Yükleme başlayacaktır. Windows Media Player 9 Series (Windows XP için). -  Windows Media Player 9 Series (Windows 98 SE, Me ve 2000 için)

Windows Media Player 10 Türkçe

Windows Media Player 10, Windows XP tabanlı bilgisayarlarda ve geniş çeşitlilikteki taşınabilir aygıtlarda dijital ortam bulma, yürütme ve aktarma için en iyi kullanımı sağlayan tüm işlevlere sahip bir ortam yürütücüsüdür.

Microsoft Hesap Makinesi +

Bu uygulama matematik fonksiyonlarını ve ölçü birimi dönüştürme işlevlerini içerir. Yükle

Oyunlar

Oyunlar Büyük ve küçük çocukların oynayacağı kurulumu basit ama çok güzel oyunlar. Mutlaka bakın.

eCleaner

eCleaner v2.1 Mutlaka yükleyin. Maillerdeki yazılımdaki sevimsiz, sinir bozucu çizgi ve sembolleri yok ediyor. 
Programın işlevi: 
Sizden gelen maillerin büyük çoğunluğu hep kelimelerin önlerinde >>>> işaretleriyle geliyordu ve onları temizlemek için canım çıkıyordu. Doğrusunu söylemek gerekirse bazen o kadar çok oluyordu ki bu işaretler, mailleri bırakın düzeltmeyi, okunmayacak derecede oluyordu. İşte bu program bir tıklamayla bu işaretleri tamamen ortadan kaldırıyor. Aynı Wordpad gibi bir program. Yazı yazma işlerinizde de kullanabilirsiniz. İstediğiniz yazı karakterini, puntosunu seçip, yazdırma seçeneklerini kullanabilirsiniz. Asıl bize lazım olan işlevi ise bu işaret ve sembolleri hatta URL adreslerini temizlemesi. 446 kblık bir yükleme dosyası ve bilgisayarınızda yok denecek kadar az yer tutması da ayrı bir güzellik. Programı kurduktan sonra üst bölümden "Wiev" e gelin ve oradaki üç seçeneği de işaretleyin. Sağ tarafta trafik işareti gibi daire içine alınmış kırmızı üç seçenek göreceksiniz. Düzeltmek istediğin metni kopyalayarak "eCleaner" üstüne yapıştırın. Eğer Mail olarak gelmemişse doğrudan da bu programla açabilirsiniz. Sol taraftaki işaret "REMOVE HTML" Ortadaki ki bize en gerekli olanı o "REMOVE INDENT MARKS" metinin sol baş tarafında yukardan aşağı bulunan >>>>> bu işaretleri temizliyor. Sağdaki işaret ise "REMOVE HEADERS". Bunları programın üst bölümünde bulunan
Clean" yazan yeri de tıklayarak bulabiliriz. 
Download Now eCleaner v2.1

Internet Explorer 8.0 Final Türkçe

Aşağıda Windows XP ve Windows Vista kullanıcıları için ayrı ayrı verilmiştir. İşletim sisteminiz neyse onu seçip kurun.

 Windows XP için Windows Internet Explorer 8

IE 8 Türkçe (Windows XP)

Windows Vista Windows Internet Explorer 8

 

Windows XP SP2 için Windows Internet Explorer 7

Windows XP SP2 için Windows Internet Explorer 7 Açılan pencereden "Devam" "Doğrulama Gerekiyor" butonunu tıkladıktan sonra Orijinal Microsoft Yazılımı yazısı çıktığında Yükle butonunu tıklatın ve dosyayı kaydederek bilgisayarınızda kurun.

Excel Oyun

Excel Oyun Office2000 içinde bulunuyor. Tem otoyolunda  yarışın.  Burayı tıklayıp, nasıl oynandığını öğrenin

Word, Excel ve PowerPoint 2007 Dosya Biçimleri İçin Microsoft Office Uyumluluk Paketi

Office 2007 sürümünde kaydedilen dosyalar alt versiyonlarda eğer Office 97 - 2003 sürümü seçilerek kaydedilmemişse açılmamaktadır. Microsoft tarafından verilen bu eklenti yükleyip bu sorunu ortadan kaldırın. Download

Windows Kuruyoruz  98 - ME - XP

Windows Kurulumu: Windows 95, 98, 98SE, ME için. Artık korkmadan ve kimsenin yardımı olmadan bilgisayarınıza Windows kuracaksınız. Tıklayın ve okuyup öğrenin.

ASCII Pic

ASCII Pic: ASCII Pic 2.0 Resimleri (*.bmp) ve JPEGs(*.jpg, *.jpeg), text haline (harf ve şekillere) çevireceğiniz bir program. 195 KB lık zipli dosyayla gelen, açıldığında dahi 207 KB gibi küçük bir yer tutan programın kurulumu yok. Sadece dosyaya kısa yol yapıp çift tıklayarak çalıştırıyorsunuz. Çalıştırılması ise çok basit. Sadece kullandığınız resim oldukça küçük, arka plan beyaz ve olabildiğince aydınlık olmalı.
1.- "Input File"ı tıklayıp çevireceğiniz resmi seçin.
2.- "Output File"ı tıklayıp çevrilecek resmin nereye kopyalanacağı ve adının ne olacağını yazın.
3.- Üstten "Process"i tıklayın. Altta "Process" butonuna basarak işlemi başlatın.
4.- Üstten "Option"dan oluşturulacak text resmin boyutunu, parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Zoom bölümünden ayarı resmin boyutuna göre 100/40 veya 50 olması iyi sonuç veriyor. Siz deneme yanılma usulüyle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yahoo Groups Bilgileri

YahooGroups Yahoo da oluşturulan bir gurup içinde üyeler neler yapabilir. Okuyup öğrenelim.

TTNet Ayarları

TTnet Ayarları: Telekom ttnet internet servisi bazı ayarlar gerektirmektedir. Tıklayın ve nasıl yapılacağını öğrenin.

Elektronik

Elektronik:  Erciyes Üniversitesi tarafından hazırlanan bu site Elektronik ile ilgili öğrenmek istediklerimizi bize veriyor.

Önemli

 

Burada olmayan programlar sayfa güncellendikçe ve istek geldikçe ilave edilecek. Zaman zaman bu programların yeni sürümleri çıkar. Ben devamlı takip ederek güncelliyorum. Eğer benim gözümden kaçarsa ve buradaki herhangi bir program açılmazsa, güncellemesini yapmam için lütfen hemen bana yazın. Yüzlerce adresin takibi kolay değil. Bu programların çoğunu bir tıklama ile yüklemeye başlayabilirsiniz. Bir çok programın yanına dikkat edin nasıl kurulacağını anlatan link var. O linklere tıklayarak programın nasıl kurulması hakkında bilgiler bulacaksınız. Bu açıklamaları okuyup uygulayan tecrübesiz kullanıcılar da bilgisayar kullanımı hakkında tecrübe kazanacaklardır.

Hazırlayan: Edip Ayvaz

Anasayfa

İNDEX HİKAYELER

ŞİİRLER

HAYATIN KURALLARI BURÇLAR MEVLANA
SMS MESAJ OYUNLAR MİLLİ PİYANGO OUTLOOK EXPRESS ADRESLER EPİTAPH
PC BAKIMI

ANTİVİRÜS

ICQ BİLGİLERİ FAYDALI BİTKİLER WİNZİP SPIRITUEL